Op zondag 6 november vertrok een delegatie HGI jeugd naar Alkmaar voor de 2e Sebra Cup shorttrack wedstrijd, een regionale competitie voor alle leeftijden. Iedereen rijdt 3 verschillende races (heats) waarbij de snelste 2 van elke heat elkaar in de volgende ronde treffen en de nummers 3, 4 en 5 ook. Zo rijdt iedereen aan het eind van de dag een finale met rijders van hun eigen niveau.
Fillipa van Dijk, Rosanne Widlund en Tim Verbeek reden met succes hun eerste wedstrijd. Fillipa had in haar finale een prachtige inhaalmanoeuvre vlak voor de finish, meteen al een echte shorttracker! Tim won met overmacht de C finale bij de junioren en Rosanne gebruikte haar eerste wedstrijd om voor het eerst echt over te stappen in de bocht! Sander en Björn Widlund deden voor de 2e keer mee. Björn was op weg naar de A finale maar kreeg helaas een penalty voor het hinderen van een tegenstander in de halve finale (ook dat hoort erbij bij shorttrack). Sander wist na een val in de halve finale en ondanks de vermoeidheid door uren tikkertje spelen in de hal tussendoor de dag succesvol af te sluiten met een 1e plek in de laatste heat. Volgende week weer een wedstrijd, dan maakt Gijs Nolen zijn debuut!
Niels Brandt reed hetzelfde weekend een shorttrack toernooi in het Duitse Rostock. Hij reed pr’s op alle 3 afstanden. Geïnspireerd door de fijne wedstrijd in Rostock rijdt Niels volgend weekend naar Bormio, Italie om daar aan een ander shorttrack toernooi mee te doen. Daar kan Niels aansluiten bij de trainer van de opleidingsploeg Oost-Midden en het KTT.
Ook interesse in shorttrack? Er zijn nog enkele trainingsplekken voor jeugd!